Acasă » Cadre Didactice » SPONSORIZARE, la Școala Gimnazială Satchinez

SPONSORIZARE, la Școala Gimnazială Satchinez

PROSPECTIUNI DOMNATIE LA SATCHINEZ

Decembrie a fost cu adevărat  luna cadourilor  pentru școala noastră. Printre  sponsorizările  primite,  pe care le-am amintit în numerele anterioare ale ziarului local, se află și donația de 10000 lei venită din partea societății  Prospectiuni S.A. De  această sumă a beneficiat  atât Grădinița P.N. Satchinez, unde a fost nevoie de achiziționarea unei centralei termice noi, cât și Școala Gimnazială Satchinez, prin înlocuirea tablelor existente cu table ecologice, eliminând astfel praful de cretă din clase.

Implicarea directă în viața comunității noastre este un gest deosebit.

Drept urmare, pe această cale, Școala Gimnazială Satchinez  are deosebita plăcere de a aduce mulțumiri societății Prospectiuni, datorită amabilității de a fi alături de noi și de a ne sprijini financiar.

Liliana CĂLIANU