Acasă » Cadre Didactice » Concursul județean de creație plastică ANOTIMPURILE

Concursul județean de creație plastică ANOTIMPURILE

20141105_182916Elevii Școlii Gimnaziale Satchinez au participat la concursul județean de creație plastică cu titlul tematic ANOTIMPURILE,organizat de către Inspectoratul Școlar Județean Timiș în colaborare cu Atelierul LogArt al Colegiului Național C.D. Loga Timișoara și Palatul Copiilor Timișoara.

Derulat pe două secțiuni, gimnaziu, respectiv liceu, concursul a constat în realizarea lucrărilor despre unul sau mai multe anotimpuri: primăvara/vara/toamna/iarna. Premierea și expoziția lucrărilor au avut loc în data de 05.11.2014, la Iulius Mall Timișoara.
Școala noastră a fost reprezentată de lucrările următorilor elevi: Iutchin Sergiu, Sera Răzvan, Buciuta Denis, Zarin Emanuel, Stoica Andreia – Satchinez, și Wolf Lorena și Bujița Izabela – Hodoni. Elevul Iutchin Sergiu a obținut premiul al III-lea la secțiunea gimnaziu, cu lucrarea Vara, iar Școala Gimnazială Hodoni – diplomă de participare.
Adresăm felicitări tuturor elevilor participanți, dar în mod special elevului premiat, Iutchin Sergiu. Domnului profesor Mihai Rotaru îi mulțumim pentru implicarea și devotamentul de care dă dovadă.

Prof. Liliana CĂLIANU